Mire jó a Spinning® ?

2012.01.22. 14:53

 

"Nem az számít, honnan indulsz, hanem az, hogy milyen
döntéseket hozol arról, hogy hová akarsz végül eljutni."

(Anthony Robbins)

vagyis

Mire jó a Spinning® ?

Ma arról szeretnék írni Nektek, hogy milyen edzéscélok valósíthatók meg a Spinning® program segítségével. Ha elkezdtél edzeni, valószínűleg eljutottál már addig, hogy feltedd magadnak a kérdést: vajon mire lesz ez jó nekem és testem jelzésein kívül mire támaszkodhatnék még, ha célkitűzéseimet pontosítani, fejlődésemet pedig értékelni szeretném?

Ahogy azt már korábban olvashattátok blogunkon, a Spinning® program kardio edzésprogram, amelynek segítségével szív- és keringési rendszerünk „edzettsége” fejleszthető. Ennek alapján a következő fittségi edzéscélokat valósíthatod meg rendszeres és hatékony teremkerékpáros edzésekkel:

Preventív tréning, amelynek célja a normál egészségi és átlagos fittségi állapot szinten tartása. Ez az edzéscél alacsony intenzitáson végzett napi 30-40 perces rendszeres testmozgással könnyen megvalósítható, amelyhez segítségül hívható a teremkerékpár is.

A testsúlykarbantartás és az alap állóképesség megszerzése olyan edzéscélok, amelyek azonos intenzitású, azaz alacsony vagy közepes terhelés mellett napi rendszerességgel végzett, 60 perces edzéseket kívánnak.

A hosszú távú állóképesség fejlesztése közepes/mérsékelten magas intenzitáson végzett edzésekkel valósítható meg. Ezt a célt akkor érdemes kitűzni, ha alap állóképességünket már megszereztük alacsony intenzitású edzéseinknek köszönhetően, és készek vagyunk továbblépni. Ennél az edzéscélnál figyelembe kell venni az edzés intenzitásának és időtartamának arányát annak érdekében, hogy a kívánt célt elérjük. Ennek megfelelően a közepes intenzitású szakaszok legyenek hosszabbak edzéseinkben és mindig ügyeljünk arra, hogy magas intenzitású edzésszakaszainkat megfelelő bemelegítés előzze meg.  Ennél a célkitűzésnél hetente 3-4 alkalommal 60-90 perces edzéseket érdemes végezni.

Az erő állóképesség növelése már komoly előkészületet kíván, amelyet a fenti lépések teljesítése biztosít számunkra.  Ha már legalább 3 hónapja edzünk rendszeresen, ilyen edzést heti egy alkalommal végezzünk, és a ténylegesen magas intenzitású részek csak kb. 20 percesek legyenek 60 perces edzéseink során!  Ezeket az edzéseket megfelelő fejlődésünk érdekében mindenképpen egy jól felépített program részeként hajtsuk csak végre!

A fenti célok felé haladva a legfontosabbak saját testünk visszajelzései, amelyeket mindig vegyünk figyelembe! Ugyanakkor motivációnkat és hatékonyságunkat jelentősen növelhetjük pulzusmérő használatával, amely azzal nyújt nagy segítséget, hogy objektív visszajelzést ad a testünkben zajló folyamatokról edzéseink során. Pulzusmérő használatával a maximális pulzusszámból kiindulva (legegyszerűbben úgy számítható, hogy 220-ból kivonjuk az életkorunknak megfelelő számot) a fentebb leírt edzéscélok a következőképpen fogalmazhatók meg:

Preventív tréning: a maximális pulzusszám 50-60%-a közötti tartomány

A testsúlykarbantartás és az alap állóképesség megszerzése: a maximális pulzusszám 60-70%-a közötti tartomány

A hosszú távú állóképesség fejlesztése: a maximális pulzusszám 70-80%-a közötti tartomány

Az erő állóképesség növelése: a maximális pulzusszám 80-90%-a közötti tartomány

Csoportos óráinkon rendszerint a maximális pulzus 60 és 85%-a közötti terheléssel dolgozunk, amely tartományon belül valamennyi edzéscél megvalósítható egyéni igényeid szerint, tehát nincs más dolgod, mint Spinnerre® fel!

A bejegyzés trackback címe:

https://bcfitness.blog.hu/api/trackback/id/tr443697429

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása